Kto je Jana Janečková a Jana Petrová a prečo neobchodovať u Binatex?

Už ste sa s tým určite tiež stretli. Surfujete po internete a zrazu vašu pozornosť upúta banner lákajúce na vysokej zárobky. Týmto spôsobom sa už niekoľko týždňov internetom šíri reklama na brokera Binatex. Broker umožňuje obchodovať binárne opcie a podľa podvodných webov je vraj zarábanie veľmi jednoduché.

Webová stránka brokera Binatex

Webová stránka brokera Binatex

Binatex a podvodné stránky

Podvodné webová stránka vyzerá ako portál pre ženy, ale v skutočnosti neobsahuje žiadne ďalšie články. Všetky odkazy na webe (napríklad odkazy na jednotlivé rubriky v menu) vás presmerujú na web brokera Binatex. Web sa navyše volá ŽENY, ale v adrese webu nič také nie je.

Ďalším dôkazom podvodu sú dáta na webe, napríklad dátum publikácie článku alebo dáta u príspevkov v diskusii pod článkom. Všetky dáta sa pravidelne aktualizujú, takže článok vyzerá len štyri dni starý a príspevky v diskusii o niečo novšie.

Samotná diskusia je podvod už len preto, že do nej nemožno pridávať nové komentáre. Nemožno napokon ani komentovať staršie príspevky, prípadne im dávať “Lajka”, hoci sú u komentárov tlačidla “To sa mi páči” a “Odpovedať”. Celá diskusia je teda falošná a príspevky v diskusii si vytvorili autori webu. Preto v diskusii nájdete takmer len kladné komentáre. Pár záporných reakcií v diskusii nájdete len preto, aby všetko nepôsobilo až príliš podozrivo.

Kto je Jana Janečková?

Teraz ale k samotnému článku. Ten opisuje príbeh istej Jany Janečkovej – mladé matky z Opavy. Tá údajne dokázala na internete zarobiť milióny korún, a to bez akýchkoľvek predchádzajúcich skúseností a navyše v čase, keď riešila finančné problémy. Zarobiť mala prostredníctvom obchodovania s binárnymi opciami na platforme Binatex. Každý, kto sa s binárnymi opciami už stretol, vám ale potvrdí, že obchodovanie bez skúseností vedie k strate. Je to napokon jednoduchá matematika. Pri zhodnotenie 70-80% a pri polovičnej pravdepodobnosti výhry (tj. Pri náhodnom tipovanie) totiž skôr alebo neskôr začnete prerábať.

Príbeh je vymyslený a nič z toho nie je pravda. Jana Janečková je len vymyslené meno, čo dokazujú jej údajné fotografie. Použité fotografie sú totiž skopírované z Instagramu ruskej modelky Aleny Shishkov. Web o Jane Janečkovej ale nie je jediný. Na brokera Binatex odkazuje aj ďalšie podvodný web, na ktorom je článok o Jane Petrovej. Tá údajne zarába 1,5 milióna korún denne. To aj napriek tomu, že pôvodne pracovala ako predavačka, takže s obchodovaním nemala žiadne skúsenosti. Aj tento príbeh je samozrejme vymyslený a je veľmi pravdepodobné, že internetom kolujú ďalšie podvodné reklamy.

Úskalia binárnych opcií

Binárne opcie sami o sebe podvod nie sú. Je nutné si ale uvedomiť, že brokeri, u ktorých sa binárne opcie obchodujú, obchodujú proti svojim klientom. Váš zisk znamená stratu pre brokera a naopak. Ak prípravu podceníte alebo ju úplne vypustíte, pravdepodobne prerobíte. Existuje však veľké množstvo podvodných webov, ktoré tvrdia opak. Podľa nich na binárnych opciách zarobí každý aj bez znalostí a skúseností, čo je ale nezmysel.

Publikované serverom Opciebinarne.sk dne 20.6.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>