ETX Capital – recenzia brokera, skúsenosti, diskusie

etx-logoBinárne opcie si svojou jednoduchosťou získavajú mnoho priaznivcov. Možno preto sa globálny poskytovateľ finančných služieb ETX Capital rozhodol zaradiť do svojej ponuky aj obchodovania pomocou tohto relatívne nového inštrumentu. Spolu s doterajšími platformami Trader, TraderPro a MT4 tak môžete od leta 2014 využiť aj novú platformu ETX Binary. Tá je určená pre obchodovanie s binárnymi opciami. Ako si u ETX Capital poradili s konkurenciou sa dočítate v nasledujúcej recenzii.

Regulácia / licencie: CySEC, FSA, NBS, ČNB
Sídlo / rok založenia: Veľká Británie / 2002
Min. vklad / min. obchod: 200 $ / 15 $ (10 $)
Jazyk platformy: Čeština, Angličtina, Nemčina
Demo účet: Nie
Bonus za vklad: Áno, časove obmedzený
Druhy opcíí: High/low, 60 seconds, pair option
Mobilní aplikácie: Áno
Hodnotenie brokera: Súhrnné hodnotenie 91%, aktuálne brokerovi patrí 2. miesto v rebríčku
Otvoriť účet

 

Kvalita naprieč desaťročiami

Web ETX Capital - brokera na opcie

Web ETX Capital – brokera na opcie

S obchodným názvom ETX Capital sa stretávame až od roku 2002. História tejto spoločnosti však zasahuje až do polovice minulého storočia. Konkrétne vznikla v roku 1965 pod názvom Monecor (London) Limited. Aj po takmer päťdesiatich rokoch stále sídli ETX Capital vo Veľkej Británii a je regulovaný britskou FSA. Tento Broker na opcie je okrem iného držiteľom licencií CySEC aj NBS. To znamená, že na obchodovanie na našom území je pod dohľadom Národnej banky Slovenska.

Britský maklér sa chytro zameral na investorov z celého sveta. Jeho platforma je dostupná takmer v dvadsiatich jazykových verziách. ETX Capital síce neponúka platformu v slovenčine, ale spolu s brokerom TopOption umožňuje aspoň obchodovanie v českom jazyku.

Obchodovanie u britskej jednotky

Možnosti vloženie prostriedkov (vkladu)

Možnosti vloženie prostriedkov (vkladu)

Vklad na obchodný účet ETX možno vykonať mnohými spôsobmi. Platobnou kartou, bankovým prevodom alebo pomocou internetovej peňaženky. Minimálny vklad musí byť aspoň 200 $. Obchodovať minútové opcie možno od 10 $, pri klasických dlhodobých High / Low opcií je potom najnižšiu prípustná transakcie 15 $.

Obchoduje prebieha ako u ostatných brokerov. Trader najprv zvolí podkladové aktívum, o ktorého cene bude špekulovať. Aktív je okolo osemdesiatich a zahŕňajú akcie, akciové indexy, komodity a menové páry. Pri výbere exspirácie opcie máte možnosť obchodovať dlhodobé aj krátkodobé (minútové) opcie. Mimo klasický graf vývoja ceny obsahuje platforma aj špeciálny panel, ktorý

ETX Capital ústrety klientom

Výnosy sú v porovnaní s konkurenciou priemerné a rozhodne tak neurazí. U klasických High / Low opcií sa pohybujú v rozmedzí 70% -85%. ETX Capital ponúka mobilné aplikácie pre Android aj iOS, vhodná najmä pre obchodovanie na cestách. Nevýhodou ETX Capital je, že broker neposkytuje ani registrovaným užívateľom demo účet. Broker bohužiaľ neumožňuje ani odpredávanie aktívnych opcií.

Ukážka obchodného prostredia ETX Binary

Ukážka obchodného prostredia ETX Binary

ETX Capital má vďaka skvelým ohlasom a dobrým skúsenostiam klientov pomerne silnú klientsku základňu. Na brokera, ktorý poskytuje tieto služby len niekoľko mesiacov, je to veľmi dobrý začiatok. A keďže nie je spojený so žiadnymi podvody, je broker označovaný za kvalitného a dôveryhodného. Dúfajme, že nepoľaví a bude v nasadenom tempe pokračovať.

Zaujal vás broker ETX Capital? Navštívte web ETX Capital

Publikované serverom Opciebinarne.sk dne 2.10.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>