Binárne opcie – podvody spojené s obchodovaním opcií

Binárne opcie sú úplne legálne a verejne dostupný nástroj na obchodovanie. Každodenne sú uzatváraný pomocou opcií tisíce transakcií. S rastúcou popularitou tohto finančného derivátu rastie ale aj riziko, že sa stanete obeťou podvodu. Tých bohužiaľ neustále pribúda. Ničí tak neoprávnene povesť aj samotný binárnom opciám.

Tieto pochybné stratégie bývajú označované ako SCAM, čo je anglický výraz pre podvod. Môžu mať podobu nevinne vyzerajúcich reklám, ale zachádzajú aj oveľa ďalej. Medzi najhoršie podvody patrí bezpochyby manipulácie s cenami či bránenie výbere peňazí klientom zo strany brokerov.

Nevinné reklamy

Web fiktívneho tradera - Miroslava Kadleca

Web fiktívneho tradera – Miroslava Kadleca

Najčastejší spôsob, ako získať pení klientov, je obzvlášť zákerný. Zákerný je v tom zmysle, že obchodník o svoje peniaze príde neuváženým transakciami.

Podvodníkom stačí presvedčiť klienta, že binárne obchodovanie nevyžaduje žiadne skúsenosti a znalosti, aby vynášali. Toho sa snaží docieliť pomocou internetových stránok fiktívnych zbohatlíkov. S takýmito podvody sa môžete stretnúť skôr v Česku, pretože tam binárne opcie majú väčšími popularitu. Pokiaľ si nedokážete predstaviť ako taký podvodný web vyzerá, stačí vyhľadať mená ako Tomáš Stodola, Miroslav Kadlec, Adam Nový, Tomas Vlas alebo Adam Svoboda. Na webe sa dočítate neuveriteľný príbeh o tom, ako sa z nej stal milionár, ktorý sa s vami úplne zadarmo podelí o svoje tajomstvá. Ďalej vás odkazujú na brokera a radí vám rýchle začať obchodovať.

Cieľom týchto reklám sú naivní ľudia túžiaci po rýchlom zbohatnutí. Takéto internetové stránky podporujú makléra, ktorí zarábajú na neúspech svojich klientov. Preto je lepšie sa odporúčaným brokerom vyhnúť.

Automatické obchodné systémy = podvod

jeden z automatických podvodných systémov - BinaryBotPro

jeden z automatických podvodných systémov – BinaryBotPro

Program, ktorý by na základe sofistikovaného algoritmu obchodoval za investora a dosahoval veľké úspešnosti, je pekná predstava. Vývoj automatických obchodných systému (skrátene AOS) je navyše v oblasti burzového obchodovania veľmi aktuálna téma. A práve títo obchodné boti vás môžu pripraviť o vaše peniaze.

O týchto programoch sa dočítame opäť v reklamách alebo dokonca v nevyžiadanej pošte. Než vám bude umožnené používať obchodného bota, je nevyhnutné sa zaregistrovať u odporúčaného brokera. Jedná sa o prepracovanejšie spôsob, ako získať nových klientov a následne ich peniaze. Program iba náhodne generuje signály na obchodovanie. Takéto obchodovanie, ako už bolo viackrát spomenuté, vedie zákonite k strate.

Keby každý obchodník používal rovnakú službu, obchodný systém by prestal fungovať. Nie je jednoducho možné, aby všetci traderi len zarábali. Vami zarobené peniaze sú predsa aj peniaze neúspešných obchodníkov. Preto je myšlienka voľne dostupného a fungujúceho obchodného topánka nezmyselná.

Menovite možno za podvodné programy označiť Free Diamond App odkazujúce na brokera AnyOption, BinaryBotPro alebo službu Optionavigator, ktorá vám odporúča EZTrader.

Keď aj broker podvádza

Sú prípady, kedy aj broker sťažuje obchodovanie či výber peňazí. Činnosť licencovaných brokerov je obmedzovaná reguláciami. Tieto bezpečnostné smernice majú zvýšiť bezpečnosť klientov. Problém je, že aj nelicencovaní brokeri môžu ponúkať obchodovanie s opciami. Vami vybraný broker na opcie by mal určite podliehať regulácii NBS, ktorá je pre slovenských investorov určite najpodstatnejšie. Dôležité je tiež poistenie peňazí klienta. Ak poistený broker skrachuje, klient o svoje peniaze nepríde.

Praktiky podvodných brokerov sa líšia. Už samotný vstupný bonus často obmedzuje výber peňazí. Broker napríklad vyžaduje zobchodovaniu desaťnásobku bonusu, než umožní výber peňazí. Samotný výber peňazí potom niektorí brokeri nepríjemne komplikujú. Sú zaznamenané prípady, keď broker zrušil účet klientovi po pokuse o výber peňazí. Svoje neoprávnené konanie odôvodnil porušením zmluvy z klientovi strany. Preto je nutné si zmluvu dôkladne prečítať, a to aj u licencovaných maklérov.

Príkladom podvodného brokera je ZoomTrader

Príkladom podvodného brokera je ZoomTrader

Najhoršie podvod v oblasti opcií je manipulácia s cenami. Brokeri pri nich posúvajú cenu aktív v neprospech klientov. Našťastie sa ale tento nelegálny spôsob dá ľahko odhaliť. Stačí jednoducho porovnať grafy dvoch rôznych maklérov.

Na záver si uvedieme niekoľko brokerov, na ktoré si klienti opakovane sťažujú. Obchodníci napríklad kritizujú Banc de Binary pre neprípustné rokovania manažérov s klientmi. Niektoré body zmluvy tohto makléra sú dokonca v rozpore s nariadenými reguláciami. Zlé skúsenosti majú aj klienti Zoomtraderu. Pred týmto brokerom dokonca varovala česká ČNB. A za manipuláciu pri obchodovaní býva silne kritizovaný broker OptionBit.

Publikované serverom Opciebinarne.sk dne 2.10.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>