Binárne opcie – naše skúsenosti s opciami

V oblasti burzového obchodovania sa točia veľké peniaze. Každý obchodník má príležitosť získať aspoň nepatrnú časť. Lenže ako sa zaradiť medzi tých, ktorí na obchodovanie s binárnymi opciami trvalo zarábajú? Ambície mnohých obchodníkov totiž pochová skorý neúspech. Jasné je, že neexistuje zaručený spôsob, ako zarobiť na binárnych opciách. Na druhú stranu možno úplne bezpečne povedať, čo vám úspech neprinesie.

Čomu sa radšej vyhnúť..

Web fiktívneho tradera - Miroslava Kadleca

Web fiktívneho tradera – Miroslava Kadleca

Obľúbenou a častou stratégiou na získanie investorov sú reklamné weby. Tie lákajú obchodníkov pod zámienkou rýchleho zárobku. Verte tomu, že je to veľmi účinné. Ak aj vy premýšľate o tomto obchodnom nástroji na základe príbehu o rýchlom zbohatnutie (ako v prípade českých obchodníkov Miroslava Kadleca či Tomáša Stodoly), potom sa radšej zamerajte na dôveryhodné články o binárnych opciách.

Veľa zlú skúsenosť majú všetci obchodníci, ktorí obchodovali bez stratégie. Takéto obchodovanie nie je nič iné ako hazard. Je nutné si pripustiť, že pri takomto obchodovaní matematika a pravdepodobnosť hovorí jasne v neprospech obchodníka. Ak od obchodovania očakávate vzrušenie a adrenalín, je vhodnejšie a hlavne aj záživnejší navštíviť stávkovú kanceláriu.

Aj keď má obchodník vhodnú obchodnú stratégiu, existuje stále veľa úskalia, ktoré môžu znepríjemniť obchodovanie aj profesionálom. Obchodovanie pod vplyvom emócií je veľký problém a nie je ľahké takéto obchodovanie úplne eliminovať. Jeden úspešný obchod vo vás jednoducho nesmie vzbudiť pocit nepremožiteľnosti, a naopak jediný neúspech nie je dôvod skoncovať s opciami. Zachovať si v podobných situáciách chladnú hlavu je umenie. Skúste sa striktne držať obchodného plánu, uvidíte, že to nie je jednoduché.

Komplikovať obchodovanie môžu aj niektorí brokeri na opcie. Buďte opatrní so všetkými podozrivo výhodnými ponukami. Nie je ľahké odriecť zdvojnásobenie vkladu, ale vyhnete sa možným nepríjemnostiam pri výbere peňazí. Ak sa rozhodnete taký bonus prijať, zoznámte sa pozorne s podmienkami, ktoré čítajte pokiaľ možno v slovenčine.

Bezpečne a chytro

Skúsenosti môžete získať napríklad pomocou demo účtov

Skúsenosti môžete získať napríklad pomocou demo účtov

Dobrú povesť medzi obchodníkmi si pre svoju praktickosť získali demo účty. Používanie týchto účtov je zadarmo, hoci je nutná registrácia a zaslanie aspoň minimálneho vkladu. Dosiahnuté výsledky sú objektívne a ukazujú, ako vhodný je váš obchodný plán. Niektorí označujú demo účty za zbytočnosť kvôli strate času. Ak je pre vás ale zníženie rizika to hlavné, je práve toto vhodný spôsob.

Trader by sa mal tiež zamerať na spôsob výberu peňazí. Niektoré alternatívy sú spoplatnené a je zbytočné prísť o časť svojho zárobku kvôli obyčajné nevedomosti.

Obchodovanie s rozvahou má tiež niečo do seba. Nesnažte sa za každú cenu uzavrieť nejaký obchod. Sledovanie viacerých podkladových aktív zvýši šancu, že narazíte na vhodnú príležitosť na obchodovanie. Zamerajte sa na viac aktív a vyberajte iba ten najpriaznivejšie vyzerajúci obchod.

Veľké množstvo podvodov a neférových praktiky vzbudzujú pochybnosti a nedôveru v binárnej opcie. Obchodovania u overených licencovaných brokerov je však úplne bezpečné. Binárne opcie nie sú podvod a každý, kto si osvojí obchodovanie, si môže pomocou nich zaujímavo privyrobiť.

Publikované serverom Opciebinarne.sk dne 2.10.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>