Binárne opcie – ako na demo účty pre obchodovanie?

Obchodovanie bez znalostí a skúseností nikdy nepovedie k úspechu. Je to pochopiteľné, keďže obchodovanie s binárnymi opciami bez správnej obchodnej stratégie je obyčajný hazard s polovičnou šancou na úspech. S danými profity je taká úspešnosť nedostačujúce. Sú ale spôsoby, ako tieto ťažké začiatky ustáť bez akýchkoľvek strát.

K dispozícii dnes máte mnoho elektronických výučbových materiálov, ale len pravidelným obchodovaním sa naučíte vedomosti pochytené z literatúry používať v praxi. Obchodovanie vám nielen dostatočne overí obchodný plán, ale zoznámi vás i s platformou. Aby svojim klientom brokeri uľahčili neľahké začiatky, ponúkajú niektorí z nich aktiváciu demo účte registrovaným klientom.

Zadarmo alebo za peniaze?

Demo účet je napríklad u TopOption úplne zhodný s účtom reálnym

Demo účet je napríklad u TopOption zhodný s účtom reálnym

Ak sa začínajúci investor rozhodne obchodovať pomocou demo účtu, je nevyhnutná registrácia u vybraného brokera. Hoci sa za používanie demo účtu neplatí, zriadi vám ho broker až po vykonaní aspoň minimálneho vkladu. Demo účet je navyše aktivovaný iba na vyžiadanie, nie automaticky.

Zaujímavé je, že u licencovaných brokerov (napr. TopOption) nesmie byť vklad blokovaný. To znamená, že možno peniaze vložené na obchodný účet kedykoľvek vybrať bez jedinej transakcie na reálnom účte. Aj keď je teda nutný minimálny vklad, demo účet je skutočne zadarmo, pretože si možno vklad vybrať späť. Problémom môžu byť vstupné bonusy, ktoré mnohokrát klientov zaväzujú k transakciám s reálnymi peniazmi, než im umožní výber peňazí. Hoci sa nejedná o podvod, pretože ste s touto skutočnosťou oboznámení v zmluve, odporúčame sa takýmto bonusom vyhnúť.

Demo účet sa od reálneho účtu príliš nelíši. Ponúka totiž obchodovanie s binárnymi opciami na rovnakej platforme a na reálnom trhu. Jediný rozdiel sú peniaze. V Demo verzii sa obchoduje na skutočnom trhu, avšak s virtuálnymi peniazmi. Váš vklad tak zostane nedotknutý nech už sa vám darí alebo nie.

Niekomu pomáha, iné zdržiava

Úprimne, neexistuje lepší spôsob, ako otestovať, či nie je navrhovaná obchodná stratégia stratová. Niektoré účty sú časovo obmedzené, ale ak vám broker tento účet sám nezruší, nemá zmysel na ňom obchodovať mesiace. Po pár týždňoch vám už aj tak nemá čo nové ponúknuť.

Obchodovanie je z technického hľadiska rovnaké ako na reálnom účte. Čo však žiadne Demo účty na binárne opcie nedokážu simulovať, je nátlak na psychiku obchodníka. Investovať skutočné peniaze je predsa len niečo úplne odlišného. Aj keď je väčšina traderov presvedčená, že predsa dokážu ovládať svoje emócie, opak býva často pravdou. A práve pod psychickým nátlakom vzniká najviac chýb, ktoré vedú k strate.

Pomocou demo účte nič nestratíte, ale ani nič nezískate. Len na úkor premárneného času získate veľa cenných skúseností. Pre niekoho to môže byť dostatočný argument na obchodovanie pomocou virtuálneho účtu.

Publikované serverom Opciebinarne.sk dne 2.10.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>