Ako obchodovat binarne opcie – sprievodca obchodovaním

Obchodovať opcie môže naozaj každá osoba. Nie je nutné mať vlastný živnostenský list. Ak chcete na binárnych opciách zarobiť, je nevyhnutné obchodovať až po získaní vedomostí a skúseností s opciemi. Nasledujúci článok slúži ako sprievodca pre začínajúcich obchodník a prezradí vám, čo všetko takéto obchodovanie obnáša.

Pred samotným obchodovaním…

Každý trader rieši veľkú dilemu pri výbere brokera na opcie. Je to veľmi dôležité rozhodnutie, pretože broker ovplyvňuje všetky obchodovanie. Je dobré si o brokerovi zistiť čo najviac informácií z recenzií a od samotných klientov, aby sa trader nestal obeťou marketingových kampaní.

Ako na založenie účtu na binárne opcie

Ako na založenie účtu na binárne opcie – registrácie u TopOption

Obchodovanie začína registráciou klienta u vybraného makléra. Niekedy je na dokončenie registrácie nevyhnutné preukázať svoju totožnosť. Zvyčajne stačí zaslať ofotený občianku. Ostatné brokeri na opcie vyžadujú verifikáciu pri výbere peňazí. Je to úplne normálny spôsob, ako zvýšiť bezpečnosť obchodovania. U regulovaných brokerov je riziko podstatne nižšia ako u brokerov bez licencie.

Aby mohol trader uzatvárať transakcie, musia zaslať peniaze na obchodný účet. Minimálna výška vkladu sa rôzni v závislosti od brokerovi a začína na sume 100 $. Vklad možno vykonať mnohými spôsobmi. Pre väčšie finančné sumy sa odporúča využiť bankového prevodu, avšak je možné použiť aj kreditnú kartu alebo internetovú peňaženku. Potom, čo tak urobíte, vám niektorí brokeri (viz. recenzia TopOption) na vyžiadanie zriadi demo účet.

Druhy opcií a spôsob obchodovania

Binárne obchodovanie je naozaj triviálne. Obchodník najprv zvolí podkladové aktívum. Aktívum trader nekupuje, len špekuluje o vývoji ceny aktíva. Potom si obchodník zvolí ľubovoľnú dobu exspirácie, čo je životnosť opcie.

Pri obchodovaní s opciami sa najčastejšie stretnete s týmito druhmi opcií:

Boundary (range) opce –  Trader predpovedá, či sa cena podkladového aktíva v okamihu exspirácie bude nachádzať vo vnútri alebo mimo určeného cenového pásma.

OneTouch opce – Špekulujete, či sa cena aktíva dotkne alebo nedotkne vami stanovenej cenovej úrovne pred tým, než opcia vyprší.

60seconds (minutové) opce – Sú podobné klasickým high / low opciám, ale exspiračnej doba je len 60 sekúnd. Tieto krátkodobé opcie ponúkajú zvyčajne nižšia zhodnotenie.

Nasledujúci krok je samotná špekulácie. Pokiaľ u klasických High / Low opcií predpokladáte, že cena vami vybraného aktíva bude v okamihu exspirácie nižšia ako vo chvíli uzavretia transakcie, volíte možnosť PUT (down). Ak očakávate vzostupnú tendenciu ceny, voľte opačnú možnosť, čiže CALL (up). Potom už len čakáte na okamih exspirácie, ktorý je rozhodujúci. Nie je podstatné, ako sa cena vyvíja medzi okamihom uzavretia transakcie a exspiráciou.

Záverečný krok pred uzavretím transakcie je určenie opčná prémia. To je suma, ktorú do obchodu chcete investovať. Suma musí dosahovať aspoň predpísaného minima, ktoré sa pohybuje v závislosti na zvolenom brokerovi okolo 10 $. Pre nových investorov je určite vhodnejšie obchodovať s menšími čiastkami.  Ak máte už s obchodovaním skúsenosti, môžete obchodovať i s vyššími sumami.. Ak vaše špekulácie nebude správna, je opčná prémia maximálna strata. Ak bol však váš odhad správny, získate späť opčnú prémiu a profit, ktorý zvyčajne býva okolo 80% hodnoty opčnej prémie. To znamená, že takmer zdvojnásobíte vsadenú čiastku.

Ukážka prostredia obchodnej platformy TopOption

Ukážka prostredia obchodnej platformy TopOption

Výber peňazí možno zvyčajne vykonať rovnakými spôsobmi ako vklad. Je dobré si zistiť výšku poplatkov za jednotlivé služby. Napríklad výber pomocou bankového prevodu je nielen najpomalší z ponúkaných možností, ale tiež často najdrahšie. Niektorí nečestní brokeri úmyselne bráni výberu peňazí. Takýmto podvodom sa dá predchádzať práve starostlivým výberom brokera.

Všetci úspešní obchodníci musia svoj ​​zisk pravidelne daniť. Aspoň raz ročne je teda nutné v daňovom priznaní uviesť zisk z binárnych opcií. Pre presnejšie informácie je dobré kontaktovať kompetentnú osobu alebo príslušný úrad.

Publikované serverom Opciebinarne.sk dne 2.10.

2 odpovede na Ako obchodovat binarne opcie – sprievodca obchodovaním

  1. Dino povedal:

    Dakujem za clanok, zaujimam sa o tieto veci, zatial su pre mna sice strasne zlozite, ale hadam sa raz do toho dostanem.

  2. Andrej povedal:

    Ahoj co zdaňovanie opcii? Treba danit?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>